Anneler Günü Hediyesi

ANNELER GÜNÜ

Anneler Günü Hediyesi almak için geç kalmayın. Tarihte bir çok ritüel, mito ve yaşanmış özel anlar hala günümüzde geçerliliğini koruyarak özel günler olarak evrenselleşmiştir. Hayatımıza dokunan ve duygusal anlamda empati kuracağımız bir çok olay bizi bugünlerde daha da bütünleştiriyor. Bu günlerden bir tanesi ve belki de en değerlisi “Anneler Günü”.

TARİHÇESİ:

Mayıs ayının ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü’nün ilk olarak ne zaman kutlandığı konusunda çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Rivayetlerden biri bu günün kutlanmasının Yunan mitolojisiyle ilişkili olduğudur. Mitolojiye göre pek çok tanrının annesi olarak kabul edilen Rhea çeşitli kutlamalarla onurlandırılmaktadır. Bu kutlamalar genellikle ilkbahar mevsiminde gerçekleşmektektedir. Bu durumun bir benzeri de Antik Roma’da görülür. Antik Romalılar da bereket tanrıçası Kibele için çeşitli kutlamalar düzenlemişlerdir.   Anneler Günü Hediyesi seçmek artık zor değil.

Bu konuda en çok kabul edilen görüş ise ilk Anneler Günü’nün ilk olarak 1914 tarihinde kutlanmaya başlanmasıdır. Bu tarihinin ilk olmasında Ana Jarvis adındaki bir kadının annesine özlemin duygusunun etkisi büyüktür. Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde öğretmen olan Anna’nın annesi 1905 yılında vefat etmiştir. Annesine oldukça bağlı olan Anna, annesini anmak için her yıl etkinlikler düzenlemek istemiştir. İsteğinin karşılığında kendi okulunda 407 öğrenci ile beraber ilk etkinliğini gerçekleştirmeyi de başarmıştır. Fakat Anna’nın bu davranışı bazı temsilciler tarafından uygun görülmemiş ve anayasa ile
bağdaştırılamamıştır. Temsilcilerin bu hareketine karşı Anna hukuk savaşı vermiş ve sonunda 1914 yılında Anneler Günü’nün ülke genelinde resmileşmesini sağlamıştır. Sonrasında dünya geneline yayılan bu akım, her yıl Mayıs ayının ikinci pazarı pek çok ülkede Anneler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Anneler Günü Hediyesi

Hayatımız boyunca sevgi, saygı ve minnet sözcüklerinin ete kemiğe büründüğü belki de en gerçekçi şekilde ifade edildiği insan ‘Anne’ lerimizdir. İlk gözümüzü açtığımızda yüzünde gülümseme saçtığımız. Sancılı ve uykusuz geceler , başucumuzda sabaha kadar bekleyen vefakar ve cefakar annelerimiz. Hayalinde sadece bizim mutluluğumuzu taşıyan, ağzında bize dua ve sevgi sözcüğü olan güzel insanlar.

Elbette annelerimize sevgimiz bir günle sınırlı değil. Her gün , her an ve her zaman değerliler. Fakat Anneler Günü bunu söylememize aracı olan güzel ve anlamlı bir gün olarak önümüzde duruyor.

Bundesign olarak siz değerli müşterilerimizin en önemli günlerinde yanında olmayı kendimize sorumluluk bildik. Sizin hislerinize ve duygularınıza hitap edecek birbirinden farklı hediyelik ürünü yıllardır zevkinize ve hizmetinize sunduk. “Anneler Günü” için canımızdan değerli annelerimize farklı konseptlerde ürünler hazırladık. İsterseniz ‘Kişiye Özel’ ürünlerle farklılık yaratabilir.  İsterseniz hazırladığımız birbirinden hoş ve seçici ürünlerden oluşan hediye kutularımızı tercih edebilirsiniz. Dekoratif ürünler, saatler biblolar, kupa bardaklar gibi her bütçeye uygun ürünü www.bundesign.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hayatımıza can katan , aşk katan, emek katan sevgi dolu insanların Anneler Günü Kutlu olsun ! Anneler Günü Hediyesi almak için anneye hediye kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

yukarı
Menu